Tématu dostupného bydlení se Piráti věnují dlouhodobě. Letos jsme pořádali dva odborné semináře, na kterých jsme s experty ze státních institucí, neziskových organizací, odborné veřejnosti a řad Pirátů hledali odpovědi na to, kudy ven z dnešních astronomicky zdražujících cen. Část řešení je i na tomto webu.

Pokračovat chceme formou malé konference, tentokrát zaměřené na výstavbu a využití brownfieldů a prázdných objektů v Praze. Zásadní je podle nás důraz na kvalitní územní plánování nevyužitých území, ideálně založené na relevantních urbanistických studiích. Neméně důležité je pak napojení nově řešených územních celků na městskou infrastrukturu. V době projednávání návrhu Metropolitního plánu Prahy se zaměřujeme na několik vybraných lokalit a zveme k účasti Piráty i veřejnost.

Program

9:30
otevření registrace
10:00

Úvodní slovo, Olga Richterová – Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny PČR, Zdeněk Hřib – leader kandidátky do zastupitelstva MHMP za Piráty

Chybí celková státní koncepce i faktické opory pro územní rozvoj Prahy – koncepce rozvoje bydlení, strategie územního rozvoje a aktivní bytová politika (podrobněji viz www.bydlimevsichni.cz).

10:15
Město lidských rozměrů – urbanistický pohled na dobré město, David Tichý – FA ČVUT, Unit architects

Dopolední blok

Jak koncepčně přistupovat k pražským brownfieldům?

Proč se uzavírají pro město nevýhodné smlouvy?

10:45
Bubny-Zátory a výstavba kolem metra D, Vít Šimral – Piráti, Ondřej Boháč – zástupce IPR
11:00
Slatiny, Pavel Hájek – Piráti, František Štáfek – zástupce hlavního architekta projektu, zváni jsou zástupci MČ P10 (účast potvrdila Ivana Cabrnochová)
11:30
Panelová diskuze všech zúčastněných, účast přislíbila i Petra Kolínská, radní pro územní rozvoj MHMP
12:30
oběd

Odpolední blok

Využití prázdných objektů

Prázdné budovy jako příležitost

13:15
Invalidovna – příklad dočasného využití objektu, Nisan Jazairi – affordablehousing.cz, Petr Vilgus – zástupce starosty Praha 8
13:40
Byty zvláštního určení, Michal Prager – Piráti
14:00
prazdnedomy.cz – Petr Zeman, sdilenedomy.cz – Michal Trčka
14:30
Panel – Jak byste využili prázdné objekty ve svém okolí? (nápady z praxe, z vašeho okolí, vaše vize k diskuzi), krátké prezentace přihlášených účastníků (Dalibor Müller, Stella Maria Valentová, Dana Krejčí, Jiří Gebert, Michal Sadílek, Martin Freund, Pavel Kopřiva...)
16:00
závěr, rozloučení, poté možnost zveřejnění prezentací na www.bydlimevsichni.cz

Přihlašování

Přes webový formulář.

Účastnický poplatek 60 (v ceně káva a čaj na celý den) a možnost objednání oběda za 100 (nabídka v přihlašovacím formuláři). Kapacita je omezena, uzávěrka přihlašování nebo po naplnění kapacity.

U pozdějších přihlášení není možné zaručit objednávku oběda!

Informace

Kdy
Sobota 16. června 2018, 10 – 16 h
Kde
Pracovna, Vlkova 36, Praha 3
Kontakt
Zuzana Freitas, asistentka poslankyně Olgy Richterové, tel. 776 278 860, e-mail: freitas.zuzana@gmail.com

Materiály

Nemohli jste se zúčastnit a téma vás zajímá? Nezoufejte! Z akce je videozáznam.

Další materiály z konference, zejména prezentace, naleznete v našem veřejném Google Disku.

Kontaktní údaje

Kontaktujte nás

Za projektem stojí

PhDr. Olga Richterová, PhD., poslankyně za Piráty

Olga Richterová

PhDr. Olga Richterová, PhD. (* 21. ledna 1985) je poslankyně Parlamentu ČR za Piráty. Je místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku, členkou Výboru zdravotního a Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny. Věnuje se také problematice dostupného bydlení.

Nahoru na začátek stránky